منوهای نصب در پنل مدیریت

LCSBU

دوره های آمادگی آزمون زبان دانشجویان مقطع دکتری

این دوره مخصوص دانشجویان مقطع دکتری بوده و آنها را برای شرکت در آزمون زبان آماده می سازد

0 دانشجو ثبت نام کرد

  این دوره ها با هدف آماده ساختن دانشجویان مقطع دکتری به منظور شرکت و موفقیت در آزمون زبان طراحی گردیده است. این دوره ها تمامی آزمونهای رسمی از جمله:

  iTEP, IELTS, TOEFL, MSRT, TOLIMO,… را در بر می گیرد و شامل دو دوره می باشد: دوره عمومی و دوره های تخصصی. در دوره های عمومی زبان آموزان مباحث پایه زبان انگلیسی را فراگرفته و در دوره های تخصصی نحوه پاسخ گویی به سوالات هر یک از آزمونهای فوق بصورتی تخصصی آموزش داده خواهد شد.

  آزمون بین المللی زبان i-TEP

  مرکز زبان های خارجه ی دانشگاه شهید بهشتی طی قراردادی با موسسه ی خدمات آموزشی Boston  آمریکا نمایندگی انحصاری برگزاری آزمون i-TEP در ایران را اخذ نمود. آزمونی که بیش از ۲۰۰ نمایندگی در ۳۹ کشور دنیا دارد و مدرک آن مورد قبول قریب به ۴۰۰ دانشگاه و کالج در آمریکا و کانادا می باشد. آزمون i-TEP  با هزینه ای بسیار کمتر از آزمون های مشابه، بدون زمان انتظار و ساختاری بسیار راحت می تواند گزینه ی مناسبی برای ارزیابی میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی باشد. این آزمون با نمره ی بین ۰ تا ۶ مهارت متقاضیان را به صورت زیر طبقه بندی و تفکیک می نماید:

  Level 0: Beginning

  Level 1: Elementary

  Level 2: Low Intermediate

  Level 3: Intermediate

  Level 4: High Intermediate

  Level 5: Low Advanced

  Level 6: Advanced

  حداقل نمره مورد نیاز جهت قبولی  در این آزمون ۳٫۵ می باشد.

  iTEP Academic Score Equivalencies

  iTEP

  آزمون تافل (TOEFL)

  آزمون تافل TOEFL مخفف کلمات انگلیسی Test of English as Foreign language به معنای آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی یکی از معتبر ترین آزمون های زبان است که در سه حالت تافل کتبی ، تافل کامپیوتری و تافل اینترنتی برگزار می گردد. در این مقاله می توانید علاوه بر مطالعه انواع این آزمون ها منابع آنها و نمونه سوال های این آزمون ها را نیز دانلود کنید.

  آزمون کتبی تافل (PBT)

  تافل کتبی یک آزمون زمانبندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

  ۱بخش شنیداری ۵۰ پرسش ۳۵ دقیقه
  ۲بخش ساختار و نگارش ۴۰ پرسش ۲۵ دقیقه
  ۳– درک مطلب ۵۰ پرسش ۵۵ دقیقه

  آزمون کامپیوتری تافل (CBT)

  نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:

  ۱بخش شنیداری ۵۰-۳۰ پرسش ۶۰-۴۰ دقیقه
  ۲ساختار ۲۵-۲۰ پرسش ۲۰-۱۵ دقیقه
  ۳درک مطلب ۶۰-۴۴ پرسش ۹۰-۷۰ دقیقه
  ۴بخش نوشتاری ۱ متن ۳۰ دقیقه

  آزمون تافل اینترنتی(TOEFL IBT)

  در این نوع آزمون شرکت‌کنندگان بایستی در تاریخ‌های مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است. این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد. آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» یا (Speaking) دارد و بخش ساختار (Structure) که در آزمون‌های کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر به ‌طور غیرمستقیم در بخش‌های دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد.

  آزمون تافل اینترنتی از ۴ بخش تشکیل شده است و امتیازی بین صفر و ۱۲۰ مطابق جدول زیر دارد.

  ۳۰ امتیاز درک مطلب (Reading)
  ۳۰ امتیاز شنیداری (Listening)
  ۳۰ امتیاز صحبت کردن (Speaking)
  ۳۰ امتیاز نگارش (Writing)

  آزمون زبان MSRT

  آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.

  این آزمون که برای مصاحبه دانشگاه ها حداقل نمره ۵۰ را مورد قبول قرار می دهند از سه بخش تشکیل شده است و حداکثر ۷۵ دقیقه طول می کشد. جدول زمانبندی این آزمون به صورت زیر است.

  بخش شنیداری ۳۰ پرسش ۱۵ دقیقه
  بخش ساختار ۳۰ پرسش ۲۰ دقیقه
  درک مطلب و لغت ۴۰ پرسش ۴۰ دقیقه
  کل ۱۰۰ پرسش ۷۵ دقیقه

  آزمون تولیمو (TOLIMO)

  تولیمو یا  TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می باشد.

  نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است.نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود.لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود.

  در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی(دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

  دفترچه شماره ۱:
  یک سوال تشرحی نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد.

  دفترچه شماره ۲:
  حاوی ۱۴۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) می باشد که داوطلبان باید طبق زمانبندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند:

  ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)
  خواندن و درک مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه)
  درک مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه)

  نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ضعیف تلقی می شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود.

  آزمون IELTS

  امتحان در دو نوع مختلف آکادمیک و جنرال ترینیگ برگزار می‌شود. امتحان آکادمیک توانایی انگلیسی داوطلبانی را می‌سنجد که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به بالا در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه دهند. یکی از مهمترین شرط‌های پذیرفته‌شدن در این دانشگاه‌ها فراهم آوردن سطحی قابل قبول از نمره این امتحان می‌باشد.

  نوع جنرال ترینینگ آزمون آیلتس معلومات داوطلبان را در سطحی وسیعتر و در بستری علمی – اجتماعی می‌سنجد. آزمون جنرال‌ترینینگ برای کسانی مناسب است که قصد دارند تحصیلات پیش‌دانشگاهی خود را در کشوری انگلیسی زبان به ‌پایان برسانند و یا به‌منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه‌مدت کاری و یا دست‌یافتن به‌فرصت‌های شغلی قصد سفر به این کشور‌ها را دارند. به‌علاوه کارنامه این امتحان از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استرالیا، نیوزلند و کانادا از متقاضیان طلب می‌شود.

  در امتحان آیلتس توانایی‌های شنیدن، خواندن، نوشتن، و صحبت‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شود. در حالیکه توانایی شنیداری و صحبت‌کردن داوطلبان امتحان آکادمیک و جنرال‌ ترینیگ به‌ روش کاملاً ‌مشابهی صورت می‌گیرد، هر یک از این دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دریافت می‌کنند. مسئولیت انتخاب نوع امتحان بر عهده متقاضی بوده و شرکت‌ کنندگان باید هنگام ثبت‌نام خود نوع امتحان مورد نظر را در فرم ثبت‌نام قید کنند.

  سه بخش اول هر امتحان در یک روز برگزار می‌شود، اما بخش مصاحبه‌ ممکن است در طول یک‌هفته بعد و یا یک هفته قبل از امتحان برگزار شود. داوطلبانی که از شهر‌های دیگر برای برگزاری امتحان به تهران می‌آیند در اولویت قرار خواهند داشت. این دسته از داوطلبان برای استفاده از اولویت در‌نظر گرفته‌شده باید هنگام ثبت‌نام نام خود را در لیستی جداگانه به‌ثبت برسانند و مسئول ثبت نام را در جریان بگذارند.

  آزمون IELTS، به نوعی طراحی شده که قادر است میزان معلومات داوطلبان در سطوح مختلف از زبان انگلیسی را سنجیده و با توجه به استاندارد IELTS طبقه‌بندی کند. شرکت‌کنندگان در این آزمون به طیف متنوعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند و در پایان با توجه به نمره‌ای که از هر‌یک از چهار‌بخش مختلف دریافت‌کرده‌اندسطحی مابین نا‌آشنای کامل به زبان انگلیسی، با نمره صفر، تا سطح آشنای کامل به زبان انگلیسی، با نمره ۹، طبقه‌بندی می‌شود.

  نتایج امتحان ۲ هفته پس از پایان یافتن آخرین مصاحبه برگزار خواهد شد. نتایج باید شخصاً توسط متقاضی دریافت گردد و مسئولان دفتر امتحان اجازه ندارند تا از طریق تلفن،‌فکس، یا پست الکترونیکی نتایج را به اطلاع داوطلبان برسانند.

  به عنوان یک قانون عمومی نتایج امتحان تا دو سال پس از برگزاری امتحان اعتبار دارند. در صورتیکه بتوان اثبات کرد که داوطلب پس از برگزاری امتحان در حفظ معلومات خود و بهتر کردن دانشش در زبان‌ انگلیسی کوشا بوده، می‌توان از کارنامه امتحان حتی بیش از این مهلت دوساله نیز استفاده کرد.

  آزمون آیلتس در چهار بخش به ارزیابی میزان توانایی داوطلبان می پردازد.

  • شنیدن (۴۰ دقیقه)
  • خواندن (۶۰ دقیقه)
  • نوشتن (۶۰ دقیقه)
  • مکالمه (۱۵ دقیقه)

  جدول مقایسه نمرات آزمونهای ملی و بین المللی زبان انگلیسی

  ۱۴-۴ (۲)

   

   

   

  نقد و بررسی های دوره

  هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

  دوره محدود
  • تماس بگیرید
  • 10 روز

  جستجوی پیشرفته دوره ها

  دوره های محبوب

  تمامی حقوق این سایت برای مرکز زبان های خارجی دانشگاه شهید بهشتی محفوظ می باشد